Prima pagina

Forum Fotomozaic / Expozitii in Sibiu

Forum Fotomozaic

You are not logged in.

#1 25-10-2007 19:14:16

robotwolf
Posesor de trepied
From: Cluj, Romania
Registered: 02-02-2007
Posts: 146
Website

Expozitii in Sibiu

Zilele acestea in capitala europeana a culturii puteti vedea doua expozitii de fotografie:

- Expozitia asociata festivalului de film "Astra film" in holul Casei de Cultura a Sindicatelor. Tema este "Transilvania mea". Expun atat artisti straini cat si de la noi (printre ei cateva nume cunoscute). Intrarea e 3 RON si expozitia e deschisa pe durata festivalului (pana in 28 Oct). Mie mi-au placut in special pozele facute de un olandez (sorry, nu i-am retinut numele) in Maramures. Recommended.

- Expozitia cu lucrarile prezentate la Salonul International de Arta Fotografica organizat anul acesta de fotoclubul Orizont din Sibiu. Expozitia e intr-o cladire de pe strada Tribunei care apartine de Muzeul Bruckenthal, e deschisa pana in 11 Nov daca am retinut bine si intrarea e gratuita. Lucrarile mi s-au parut majoritatea foarte bune: foarte putine kitsch-uri HDR, iar cele premiate (au fost doua randuri de medalii: FIAP si AAF) sunt excelente. Sala in care sunt expuse lucrarile e foarte frumoasa si prezentarea acestora e de tinuta. Highly Recommended.

Offline

 

Board footer

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson