Prima pagina

Forum Fotomozaic / Senzatii...de vara - Monica Murgu

Forum Fotomozaic

You are not logged in.

#1 08-11-2007 09:08:19

docman2
nebunu furios
Registered: 06-12-2006
Posts: 1037
Website

Senzatii...de vara - Monica Murgu

Feedback pls.

Offline

 

#2 08-11-2007 09:24:21

Crick
Dia-pozitiva
Registered: 09-12-2006
Posts: 438

Re: Senzatii...de vara - Monica Murgu

Stiam imaginile :-). Frumos joc.
Bine ai venit!

Offline

 

#3 08-11-2007 09:45:38

hollow
crizat mondial
From: Wonderland
Registered: 07-12-2006
Posts: 565

Re: Senzatii...de vara - Monica Murgu

Frumos rau verdele.
Ma baga putin in ceata insa ruperea de ritm cu alb/negru de la sfarsit...

Offline

 

#4 08-11-2007 10:48:48

degetica
big hot music mamma
Registered: 07-12-2006
Posts: 859
Website

Re: Senzatii...de vara - Monica Murgu

ma bucur mult ca te-ai hotarat sa devii autor:)
spune-ne putin si despre cum ai facut pozele.
alea cu umbre in mod special.
Oricum, frumos de tot!

Offline

 

#5 08-11-2007 13:08:47

amelie
martian
From: Bucuresti
Registered: 14-12-2006
Posts: 247

Re: Senzatii...de vara - Monica Murgu

toate pozele sunt nu doar frumoase ci si gandite, migalite... cele verzi sunt de-a dreptul superbe, cele alb negru, desi nu au un impact vizual asa de mare au parca un mesaj mai profund. imi plac tare mult.
dar asa cum zicea si docman in alta parte nu sunt o serie ci 3 serii, iar textul "albastru" face ca lucrul asta sa fie si mai evident. pozele cu cer se potrivesc de minune cu textul, dar la restul e mai greu sa faci legatura.

Offline

 

#6 08-11-2007 15:17:38

msdan
aici titlu
Registered: 06-02-2007
Posts: 32
Website

Re: Senzatii...de vara - Monica Murgu

foarte frumoase senzatii

Offline

 

#7 09-11-2007 09:47:40

Griet
Moderator
Registered: 10-12-2006
Posts: 129

Re: Senzatii...de vara - Monica Murgu

Multumiri tuturor pt cuvinte

Crick,thanks

hollow,stiu,stiu,mi-a mai spus cineva de aici acelsi lucru smile);avand in vedere ca am postat aceleasi imagini si la tema de studiu,am zis sa merg pe aceeasi poveste;

degetica,cu cea mai mare placere;imaginile fac parte din 4 asa-zise sedinte foto desfasurate de-a lugul a 2 saptamani,de obicei la sfarsitul saptamanii;
             Cele cu domnisoara cu rochie verde sunt realizate intr-o gradina foarte draga mie,de unde am multe amintiri din copilarie;ne-am jucat,cu grija,astfel incat sa nu atragem prea mult atentia (cam greu avand in vedere trepiedul mare+baloanele colorate+rochia ei verde si rochia mea rosie smile)
             Cele cu reflexiile sunt autoportrete realizate in geamuri sparte gasite langa gradina precedenta;a doua zi,nu mai erau;
              Cea cu umbrele are o poveste mai aparte;era o dupa-amiaza frumoasa in care imi facusem planuri cu o prietena sa mergem pe terasa unui bloc din Stefan cel Mare,la etajul 11.Zis si facut.Dupa ce prietena si-a pus poantele(de fapt,asta era intentia noastra,sa facem niste poze cu poantele pe marginea terasei:D )si un film cu zenitul,mi-am invns usoara frica de inaltime si am urcat pe niste scari destul de primitive pana am ajuns langa reclamele de pe bloc,adica chiar la marginea terasei;am terminat filmul si am trecut pe digital;
Ea s-a urcat unde eu nu indrazneam sa ma urc si,intr-o pauza,am facut poza cu umbrele-soarele deja apunea,iar umbrele noastre erau proiectate pe un zid;

amelie,cum ii ziceam si lui hollow,stiu ca cele alb-negru nu-si prea gasesc locul in serie,am ales totusi sa le las;sunt constienta ca pare divizata povestea,nu am vazut-o asa prima data fiind vorba de momente care pt mine au un numitor comun;mi-am primit urecheala smile)

msdan,multumesc frumos smile

Offline

 

#8 09-11-2007 23:39:12

amelie
martian
From: Bucuresti
Registered: 14-12-2006
Posts: 247

Re: Senzatii...de vara - Monica Murgu

smile chiar  nu am vrut sa sune a urecheala, pozele sunt tare faine si textul la fel... dar textul se leaga de o anumita culoare, care nu e dominanta in imagini. cand am vazut prima data pozele, desi povestea parea tot divizata, numitorul comun exista pentru mine: erau senzatiile tale, si nici o persoana normala nu simte liniar wink...

Offline

 

#9 10-11-2007 18:50:14

Griet
Moderator
Registered: 10-12-2006
Posts: 129

Re: Senzatii...de vara - Monica Murgu

smile) amelie,ma refeream la alta urecheala big_smile

Offline

 

#10 10-11-2007 21:57:04

dada
nunu
From: bucuresti
Registered: 12-12-2006
Posts: 334
Website

Re: Senzatii...de vara - Monica Murgu

sunt deosebite. imi plac mai mult cele AN, culmea! desi iubesc colorul. imi plac mult-mult si cele color, dar parca in cele AN ma regasesc... cu uimire smile

pe mine una ma inspiri foarte mult, de cate ori ma uit in galeria ta, imi vine sa-mi iau aparatul sa ma 'esprim' si eu un pic big_smile

ps: le stiu si pe cele cu poantele, bine ca am aflat si povestea!

Offline

 

#11 12-11-2007 00:57:08

Griet
Moderator
Registered: 10-12-2006
Posts: 129

Re: Senzatii...de vara - Monica Murgu

dada,multumesc frumos,inseamna mult pt mine sa stiu ca inspir pe cineva smile

cele cu poantele pe terasa nu le-am postat inca nicaieri-de-abia azi le-am scanat-cele pe care le stii sunt facute pe teren sigur big_smile ,in Circului si intr-un apartament gol din aceeasi zona;

pe viitor,poate scriu-si sper chiar sa "scriu"-un articol despre balet,un subiect foarte drag mie smile

Offline

 

#12 12-11-2007 11:42:55

dada
nunu
From: bucuresti
Registered: 12-12-2006
Posts: 334
Website

Re: Senzatii...de vara - Monica Murgu

si eu iubesc baletul, abia astept articolul, fac si galerie smile

Offline

 

Board footer

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson