Prima pagina

Forum Fotomozaic / caraiman

Forum Fotomozaic

You are not logged in.

#1 10-11-2007 21:20:44

cremenescu
Turist japonez
Registered: 24-10-2007
Posts: 29
Website

caraiman

http://razvan.rdspt.ro/fotomozaic/2.jpg

agfa vista 200, nikon

Offline

 

#2 12-11-2007 11:32:33

Bodhi
&nbsp
From: Bucuresti Romania
Registered: 07-12-2006
Posts: 1366

Re: caraiman

Hmmm... inteleg unde ai vrut sa bati... cu suprapunerea celor doua elemente, insa o data: roca din planul apropiat, iesita din clar, nu da bine. Luat per ansamblu, fara a ne gandi la incercarea ta de suprapunere, ai "ceva" in cadru, care iti ocupa cca 40% din compozitie si care pe langa ca e in planul apropiat (atragandu-ti atentia) mai e si OOF. In al doilea rand, lumina bat-o vina... nu te-a ajutat deloc. Ma gandesc ca e cam greu sa obtii ce vroiai tu. Mai sunt copacii care nu te ajuta nici ei... asa ca ramane doar o idee buna, care insa nu stiu cat de bine se poate materializa.

My two cents.

Bafta!

Offline

 

#3 12-11-2007 12:48:09

cremenescu
Turist japonez
Registered: 24-10-2007
Posts: 29
Website

Re: caraiman

ok, am inteles ce nu iti place. da-mi un sfat, o idee, ceva. si ma duc sa mai fac una si o pun aici. vedem ce iese. pana la urma trebuie sa iasa ceva, nu ? smile

Offline

 

#4 12-11-2007 13:23:25

jollyroger
Turist japonez
Registered: 07-09-2007
Posts: 30

Re: caraiman

Mie imi da impresia ca stanca aia a trecut accidental prin fata geamului masinii cand faceai poza. No offence (stiu ca e imposibil) ! lol

Crucea e prea mica in comparatie cu roca. Nu stiu ce alta idee sa dau, nu cunosc locurile.
In rest, sunt de acord cu antescriitorul: stanca maaare si defocalizata.

Offline

 

#5 12-11-2007 13:29:03

cremenescu
Turist japonez
Registered: 24-10-2007
Posts: 29
Website

Re: caraiman

poi nah, e o biserica si o stanca decorativa in centrul orasului. si cand treceam pe langa ... am zarit crucea si mi-am adus aminte de cea de pe caraiman. si acolo tot "mica" e stanca ! smile

Offline

 

#6 12-11-2007 13:58:03

Bodhi
&nbsp
From: Bucuresti Romania
Registered: 07-12-2006
Posts: 1366

Re: caraiman

cremenescu wrote:

si acolo tot "mica" e stanca ! smile

Cred ca te refereai la cruce...
Da intradevar... tot mica e crucea... insa acolo stanca e in-focus (cand fotografiezi de jos din vale) si se integreaza bine cu acea cruce.

da-mi un sfat, o idee, ceva. si ma duc sa mai fac una si o pun aici. vedem ce iese. pana la urma trebuie sa iasa ceva, nu ?

Cum am zis si de dimineata, mi se pare destul de greu a obtine ceea ce ai urmarit tu.
Ma mai gandesc, mai rumeg situatia (poate vin si altii cu idei...) insa cum am mai spus s-ar putea sa nu reusesc sa gasesc ceva realizabil, care pe deasupra sa exprime si ideea ta. Cel putin asa pe neve, fara a fi la fata locului. hmm

Bafta!

Offline

 

Board footer

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson