Prima pagina

Forum Fotomozaic / Intalnire

Forum Fotomozaic

You are not logged in.

#1 05-07-2011 09:56:10

docman2
nebunu furios
Registered: 06-12-2006
Posts: 1037
Website

Intalnire

Octombrie (de definit data), Apuseni sau Moeciu.
Tatonez sa vad cine ar avea chef de iesit la un pozat.
Detaliile se vor definitiva in functie de interesul vostru.

Cine este interesat?

Offline

 

#2 05-07-2011 10:02:30

Bodhi
&nbsp
From: Bucuresti Romania
Registered: 07-12-2006
Posts: 1366

Re: Intalnire

Eu m-as baga.
Trebuie doar sa vad data.
Deocamdata stiu doar ca un weekend nu sunt available, dar nu stiu care... big_smile

Offline

 

#3 05-07-2011 20:33:42

ggl
Leica skeptic
Registered: 06-12-2006
Posts: 342
Website

Re: Intalnire

E batut in cuie Apuseni sau Moeciu? Eu as merge la Sfanta Ana. In octombrie nu prea-s turisti ca-i prea frig ca sa se mai dea cu colacul pe lac. De trei ani tot vreau, insa e lung drumul si n-am avut cu cine. Daca nu, ma bag la Apuseni sau Moeciu. In Apuseni am tot fost. Sper sa nu fie muntii Trascau cel putin, ca acolo merg frecvent ca-i aproape. Ma bag oricum si daca e-n Trascau desi as prefera sa fie sau o zona mai greu accesibila gen Cheia, sau ceva mai sus de Salciua unde n-am prea fost. Nici la Vidolm si rezervatia de zada n-am fost. La Padis ma bag clar. Cred ca ma bag si daca mai vine inca o singura persoana. O sa incerc sa-mi iau si liber desi in octombrie cam avem de lucru.

Eu in prima jumatate a lui septembrie (as in 1-15) as iesi la munte (pozat sau doar plimbare). Retezat sau Padis. Preferabil cu oameni care au mai fost pe munte si care nu ma alearga ca sa nu ma pot bucura de-o tufa de afine.

Last edited by ggl (05-07-2011 22:24:43)

Offline

 

#4 05-07-2011 21:36:20

montecarlo
Moderator
Registered: 16-10-2007
Posts: 470
Website

Re: Intalnire

Pentru mine e bine oriunde.. (sper sa nu-mi strice nimic planurile cu privire la iesire :-) )

Offline

 

#5 06-07-2011 21:47:30

adelarusu
Posesor de trepied
From: Oradea
Registered: 09-12-2009
Posts: 126
Website

Re: Intalnire

Eu m-as bucura sa avem ocazia sa ne intalnim cu totii la o tura foto! Si pentru mine locatia poate fi oriunde...mai am inca multe locuri frumoase de vazut in tara asta! In principiu sunt disponibila oricand doar sa nu intervina ceva important!

Offline

 

#6 08-07-2011 08:57:42

anarhistu
Semi-incepator
From: Cluj
Registered: 09-12-2006
Posts: 656
Website

Re: Intalnire

Ar fi interesant, şi probabil mă bag şi eu dacă sunt liber īn zilele respective.

Legat de Apuseni sau Moeciu...e o discuţie aici. Apusenii oferă posibilitatea de campare, cazare etc pe care nu prea o ai īn multe locuri din ţară. Apusenii sunt uşor de parcurs la picior (adică nu avem nevoie de tz maşini, cum am avea de exemplu cam oriunde īn zona Meridionali sau Lacul Roşu and co.) şi īn general opţiunile pe care le ai la trasee sunt destul de multe.
Un alt loc interesant ar fi undeva prin Munţii Rodnei. Dar probabil doar pentru că eu iubesc munţii ăia.
Ca locaţie īn Apuseni propun zona Răchiţele-Pietrele Albe cu acces facil spre Cabana şi Vīrful Vlădeasa şi spre satele alea minunate de pe culmea Vişagu-Tranişu-Bologa.

Offline

 

#7 08-07-2011 10:59:17

degetica
big hot music mamma
Registered: 07-12-2006
Posts: 859
Website

Re: Intalnire

la moeciu cred ca sunt posibilitati de cazare nelimitate:P
(oricum eu nu vin, dar daca va hotarati la moeciu, putem bea un ceai la Busteni)

Offline

 

#8 08-07-2011 12:27:37

Bodhi
&nbsp
From: Bucuresti Romania
Registered: 07-12-2006
Posts: 1366

Re: Intalnire

degetica wrote:

(oricum eu nu vin, dar daca va hotarati la moeciu, putem bea un ceai la Busteni)

Asta zic eu ca ar putea conta in economia alegerii locatiei.  wink

Bafta!

Offline

 

#9 12-07-2011 14:36:39

docman2
nebunu furios
Registered: 06-12-2006
Posts: 1037
Website

Re: Intalnire

anarhistu wrote:

Ar fi interesant, şi probabil mă bag şi eu dacă sunt liber īn zilele respective.

Legat de Apuseni sau Moeciu...e o discuţie aici. Apusenii oferă posibilitatea de campare, cazare etc pe care nu prea o ai īn multe locuri din ţară. Apusenii sunt uşor de parcurs la picior (adică nu avem nevoie de tz maşini, cum am avea de exemplu cam oriunde īn zona Meridionali sau Lacul Roşu and co.) şi īn general opţiunile pe care le ai la trasee sunt destul de multe.
Un alt loc interesant ar fi undeva prin Munţii Rodnei. Dar probabil doar pentru că eu iubesc munţii ăia.
Ca locaţie īn Apuseni propun zona Răchiţele-Pietrele Albe cu acces facil spre Cabana şi Vīrful Vlădeasa şi spre satele alea minunate de pe culmea Vişagu-Tranişu-Bologa.

Rodnei din pacate raman si printre muntii mei preferati. Cu varful meu preferat. Din pacate insa, sa ajungi acolo e o chestiune de destul de mult timp si 2 zile zboara doar pe drum aproape.

Eu personal as merge pe 2 variante posibile, in functie de posibilitatile "publicului" si de zona de unde vin. Apusenii cred ca-s cea mai accesibila zona pt cei din partea CJ-ului. Moeciu ramane un compromis celor din Bucuresti.
Trebuie vazut cati ne strangem si cum cadem la o intelegere. Personal eu oricum vin de departe, asa ca nu fac mutre prea mari.

Offline

 

#10 20-07-2011 07:01:51

Danad
DZR de foto
From: Cluj-Napoca- Sudbury
Registered: 22-02-2007
Posts: 506
Website

Re: Intalnire

Eu din pacate oricat de mult mi-as dori sa vin, nu cred ca voi mai fii in tara in octombrie. Cu siguranta insa voi fi cu gandul la voi.

Offline

 

Board footer

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson