Prima pagina

Forum Fotomozaic / Tema de studiu 11 - Transparenta

Forum Fotomozaic

You are not logged in.

#26 03-08-2011 10:46:09

Danad
DZR de foto
From: Cluj-Napoca- Sudbury
Registered: 22-02-2007
Posts: 506
Website

Re: Tema de studiu 11 - Transparenta

Felicitari Simgeo si de la mine si bine ai venit la tema de studiu!
Legat de seria mea...da..de data asta nu m-am dus pe o succesiune de imagini care sa creeze o poveste, ci pe alaturari de doua cadre care sa spuna aceeasi idee. Asta pentru ca ati cerut un altfel de abordare, probabil ca nu am fost prea inspirata insa.smile
Faza cu pozatul prin geamul masini mi s-a parut ok, pentru ca reda transparenta la propriu in timp ce privirea si expresiile copiilor mi s-a parut mie ca redau transparenta sentimentelor... Iar jocul de reflexii si zone clare mi s-a parut ca un fel d ejoc...atat de caracteristic copilariei.
Sper sa nu te supar Bodhi cu afirmatia urmatoare, poate is eu un pic prea subiectiva, dar nu am facut cadrele astea cu intentia de a fi cadre Kodak. Daca asa au fost percepute, probabil ca gradul meu de subiectivism e cam mare smile
Multumesc mult de feedback si astept cu nerabdare tema noua, cu speranta ca voi putea participa la ea.

Offline

 

#27 03-08-2011 11:05:53

Bodhi
&nbsp
From: Bucuresti Romania
Registered: 07-12-2006
Posts: 1366

Re: Tema de studiu 11 - Transparenta

Danad wrote:

Sper sa nu te supar Bodhi cu afirmatia urmatoare, poate is eu un pic prea subiectiva, dar nu am facut cadrele astea cu intentia de a fi cadre Kodak. Daca asa au fost percepute, probabil ca gradul meu de subiectivism e cam mare smile

Dana, intre noi, pe fotomozaic, chiar nu cred ca se poate pune problema sa ne suparam pe afirmatiile sincere ale celor cu care interactionam.
Pe de o parte...
Pe de alta parte, aducerea in discutie a "momentelor kodak" a fost mai mult o gluma decat ceva serios (am pus eu un smiley acolo da' poate n-a fost suficient). De-a lungul timpului am observat ca sunt un conservator si ca atare ti-am zis ca mi-au placut cadrele tale. Doar ca asteptam un fir de poveste in seria ta.

Multumesc mult de feedback si astept cu nerabdare tema noua, cu speranta ca voi putea participa la ea.

Tema exista deja si nu acceptam neparticiparea! big_smile

Bafta!

Offline

 

#28 03-08-2011 23:01:09

docman2
nebunu furios
Registered: 06-12-2006
Posts: 1037
Website

Re: Tema de studiu 11 - Transparenta

capcaunul simte nevoia sa intervina cu niste precizari.

primele se refera la moderatori. Cadem usor in tendinta fie de a evita o opinie dura, fie de a o scoate la iveala. E uman si e normal. Ce e mai greu insa e sa nu mergem pe borcane si in acelasi timp sa motivam si niste oameni sa indure un gust amar al unui efort depus si al unei recompense plecate in alta parte. Sincer cred ca putem mai bine. Am sa incerc sa lamuresc in week-endul asta si viziunea mea despre imaginile in cauza ca un efort de conciliere.

a doua parte se refera la useri. Oameni buni, se incing usor usor niste spirite. Se traiesc niste dezamagiri. Se pune suflet si se culege amaraciune. Nu e bine si nu-mi place sa vad oameni intristati. Am eu un concept ramas de prin tineretile informatice: train the trainer. Daca simtiti ca nu e ok, nu ezitati sa va exprimati. As fi vrut sa fiu indrumat in directia asta, mi-ar placea sa fiu ajutat mai mult la partea y. Ce nu vreau sa vad in frazele voastre sunt urmatoarele cuvinte: NU, totusi, mie mi, si lucruri de genul asta. Insist chiar sa faceti exercitiul asta. Precum ziceam, am sa incerc sambata, desi o sa fie destul de greu sa scot niste timp.

Si o precizare generala: va rog eu, cititi regulamentul. M-am trezit cu o problema majora acum cu Simgeo (care sper ca citeste randurile acestea): n-are cont paypal si nu stie exact ce e aia. Va rog eu, cititi regulamentul. Nu, nu am cand sa ajung la posta pentru ca posta aici are program de la 10 la ora 17, cu pauza de la 12 la 14. Doar in concediu am sanse sa ajung la orarele lor. Atat. Nu am cum, chiar imi pare rau, insist pe contul ala de paypal. Nu e teapa, nu e hotie, nu e pacaleala, e pur si simplu un mod de a fi eficienti.

Offline

 

#29 04-08-2011 14:12:09

Simgeo
Turist japonez
Registered: 13-09-2009
Posts: 36

Re: Tema de studiu 11 - Transparenta

Am facut un cont pe paypal ,dar nu reusesc sa activez cardul.E un visa  electron si se pare ca expira in luna septembrie.

Offline

 

#30 04-08-2011 16:35:09

alinCiortea
film addict
From: Hunedoara
Registered: 31-05-2007
Posts: 170
Website

Re: Tema de studiu 11 - Transparenta

nu-s foarte convins ca merge cu visa electron. sau cel putin nu mergea cand mi-am facut eu contul de paypal. cel mai sigur e sa ai un card cu literele embosed. de ex. eu am mastercard mondo de la transilvania.

am sa revin si eu cu o parere cand ajung acasa.

Offline

 

Board footer

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson