Prima pagina

Forum Fotomozaic / reverie de iarna

Forum Fotomozaic

You are not logged in.

#1 06-02-2007 19:25:48

msdan
aici titlu
Registered: 06-02-2007
Posts: 32
Website

reverie de iarna

http://i30.photobucket.com/albums/c307/msdan/fotomozaic/__001.jpg?t=1170786012

e cliseu?

va place mai putin o poza personala daca e "inspirata"?

legat de poza: digitala, prelucrari legate mai mult de culoare (backgroundul batea mai mult in gri), contastul un pic marit

Offline

 

#2 06-02-2007 19:46:14

Bodhi
&nbsp
From: Bucuresti Romania
Registered: 07-12-2006
Posts: 1366

Re: reverie de iarna

Nu stiu despre altii cum sunt....

Personal eu sunt atras de astfel de imagini. Incerc si eu... vad si la altii. Pur si simplu imi place genul. Deci... e cliseu sau nu? ce sa zic... poate ca ideea e... insa stiu (cel putin din punctul de vedere al tonalitatilor), ca am vazut mai rar o astfel de punere "in scena", chit ca rezultatul se datoreaza prelucrarii legate de culoare. Probabil, daca nu mentionai acest lucru atunci nici nu ma gandeam ca ar avea ceva de-a face... In fine... pot spune ca imi sugereaza o altfel de iarna, mai degraba o toamna tarzie, o toamna incapatanata, pe care a prins-o din urma prima zapada.

Bafta!

Offline

 

#3 06-02-2007 20:10:55

sato
Pentaxar canonist
From: Galati
Registered: 07-12-2006
Posts: 92
Website

Re: reverie de iarna

aceasta nu ma incanta in mod deosebit...insa...bun venit dane! wink

Offline

 

#4 06-02-2007 20:21:10

codrin_l
blurry
From: Arad
Registered: 28-01-2007
Posts: 346
Website

Re: reverie de iarna

Faina.Mie imi place.
Numai bine.

Offline

 

#5 06-02-2007 20:21:24

msdan
aici titlu
Registered: 06-02-2007
Posts: 32
Website

Re: reverie de iarna

bine (ca) v-am gasit! imi plac mult articolele din siteul principal (scrise cu talent si mult bun simt)

apropo de feedback... vi s-a intamplat sa nu mai "reactionati violent" la feedback fie ca-i unul laudativ, fie ca-i unul critic? sau sa vedeti ca, desi punctul expus de critic este unul valid, nu va afecteaza prea mult gandul initial legat de o poza? cu alte cuvinte, sa vina o perioada cand decat acumulezi involuntar informatie in cantitati mici, fara sa ai nevoie (sau sa simti nevoia) de corectii in gandirea / viziunea proprie?

Offline

 

#6 06-02-2007 20:39:11

Bodhi
&nbsp
From: Bucuresti Romania
Registered: 07-12-2006
Posts: 1366

Re: reverie de iarna

[OT]

msdan wrote:

apropo de feedback... vi s-a intamplat sa nu mai "reactionati violent" la feedback fie ca-i unul laudativ, fie ca-i unul critic? sau sa vedeti ca, desi punctul expus de critic este unul valid, nu va afecteaza prea mult gandul initial legat de o poza? cu alte cuvinte, sa vina o perioada cand decat acumulezi involuntar informatie in cantitati mici, fara sa ai nevoie (sau sa simti nevoia) de corectii in gandirea / viziunea proprie?

La un moment dat, in mod normal... in dezvoltarea fiecarui dintre noi (cel putin din acest punct de vedere), se ajunge la aceasta situatie. Nu zic mai multe. Daca e, se poate considera un titlu bun pentru sectiunea "Orice nu tine de tehnica", iar daca e intradevar asa, atunci ne mutam acolo. smile

[/OT]

Bafta!

Offline

 

#7 06-02-2007 21:14:27

degetica
big hot music mamma
Registered: 07-12-2006
Posts: 859
Website

Re: reverie de iarna

mie imi place imaginea f mult, doar ca imi lipseste undeva un punct de sprijin, si nu ma refer la focus sau altele asemenea.

poate alex sa ne lamureasca, de obicei ghiceste nedumeririle big_smile

Offline

 

#8 06-02-2007 21:19:02

codrin_l
blurry
From: Arad
Registered: 28-01-2007
Posts: 346
Website

Re: reverie de iarna

Cred ca ar fi multe de discutat in legatura cu ce a scris msdan si ar fi bine sa fie mutat topicul acolo.Intr-adevar desi sunt foarte la inceput cu fotografia si la inceput de tot prin forumuri (practic la al doilea) eu niciodata nu 'reactionez violent' la feedback (chiar daca uneori nu sunt de acord cu critica respectiva ).Dar asta cred ca tine mai mult de temperamentul fiecaruia.Pentru mine (recunosc asta) conteaza foarte mult cine da un sfat (si eu cred ca se poate vedea din post-urile anterioare asta) pentru ca daca cineva cu o experienta mare in fotografie si nu numai, isi gaseste timp pentru a da un sfat nu pot decat sa fiu bucuros si sa tin minte asta (ca acum sunt sau nu de acord).Am vazut pe forumul de fotografie in care mai sunt membru in trecut unele post-uri si reactii care nu credeam ca pot fi posibile (sper ca asta sa nu se intample aici).Pentru mine aceste forumuri sunt un loc foarte bun unde pot invata mult si sper sa evit  unele greseli  care se fac din nestiinta.Mersi mult.

Offline

 

#9 06-02-2007 21:40:18

msdan
aici titlu
Registered: 06-02-2007
Posts: 32
Website

Re: reverie de iarna

degetica (misto nick:) )... ideea mea(bineinteles, "optionala" pentru ceilalti smile ) era "reverie", ceva visare, out of focus, sau focusand "nefocusatul" (in cazul asta fulgii); tocmai lipsa sprijinului ar trebui sa fie "prezenta".. hmmm lipsa prezenta smile

ot: sper sa nu mai scriu multe ot (un obicei aiurea de al meu)

Offline

 

#10 06-02-2007 22:04:58

degetica
big hot music mamma
Registered: 07-12-2006
Posts: 859
Website

Re: reverie de iarna

pai mi-am dat seama ca nu focusul imi lipseste, ti-am zis, totusi, un centru de interes trebuie sa existe, indiferent de natura sa.

oricum, repet, fotografia imi place ca stare.

Offline

 

Board footer

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson