Prima pagina

Forum Fotomozaic / Rumanien

Forum Fotomozaic

You are not logged in.

#1 07-02-2007 20:12:21

ggl
Leica skeptic
Registered: 06-12-2006
Posts: 342
Website

Rumanien

Doua fotoreportaje despre Romanica publicate de catre teutoni in revista Stern:

http://www.stern.de/politik/ausland/581 … l?nv=fs_pd
http://www.stern.de/politik/ausland/581 … l?nv=fs_pd

Evident, nu lipseste nici aurolacu care trage adanc din punga. La vara ma duc si eu in excursie in UE (cu buletinu) ca sa pozez drogatii de prin garile nemtesti.

Offline

 

#2 07-02-2007 20:49:25

Crick
Dia-pozitiva
Registered: 09-12-2006
Posts: 438

Re: Rumanien

Nu gasesti numai in gara :-)
Gasesti in ditai firmele, da acolo n-ai voie sa faci poze ;-)

Offline

 

#3 07-02-2007 22:49:18

docman2
nebunu furios
Registered: 06-12-2006
Posts: 1037
Website

Re: Rumanien

va pot arata drept consolare niste filme cu francezi dupa 1/2 de palinca ardeleneasca... ca sa mai detensionam atmosfera xenofoba big_smile

Offline

 

#4 08-02-2007 08:35:14

Bodhi
&nbsp
From: Bucuresti Romania
Registered: 07-12-2006
Posts: 1366

Re: Rumanien

Doamnelor si Domnilor... eu nu inteleg de ce va mai "ataca" astfel de imagini. Pe mine chiar nu ma mai deranjeaza. Ce stiu... e ca au fost destui si vor fi inca care vin sa vada frumosul de aici si care dealtfel pleaca foarte incantati. Cei care vin pentru urat... well... treaba lor. Daca cineva crede ca in unele tari mai vestice, curge lapte si miere, se insala, insa nu cred ca e cazul sa ne coboram noi la nivelul acesta si sa incercam sa le demonstram ca astfel de situatii sunt pretutindeni. Era o vorba mai demult... ceva de genul: daca vrei sa te lupti cu un porc trebuie sa fii pregatit sa te murdaresti cu noroi. Diferenta intre tine si el... e urmatoarea... porcului ii va place. wink

docman2 wrote:

va pot arata drept consolare niste filme cu francezi dupa 1/2 de palinca ardeleneasca... ca sa mai detensionam atmosfera xenofoba big_smile

Parca si vad... asa ca atentie...

Stirile de la ora 19:00 prezentate de Andreea Esca. Roman acuzat la Paris de terorism dupa ce a anesteziat cu o substanta inca necunoscuta pentru autoritatile franceze mai multi cetateni francezi.  smile

Bafta!

Offline

 

Board footer

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson