Prima pagina

Forum Fotomozaic / Expo

Forum Fotomozaic

You are not logged in.

#1 15-04-2007 03:14:03

docman2
nebunu furios
Registered: 06-12-2006
Posts: 1037
Website

Expo

http://www.visualart.ro/forum/attachmen … &stc=1

nu ii cunosc, dar poate ca ii vom cunoaste de acum incolo. Bafta
daca trece vreun cronicar prin zona, in special unul mai micutz asa, as fi foarte bucuros. big_smile

Offline

 

#2 16-04-2007 14:25:14

degetica
big hot music mamma
Registered: 07-12-2006
Posts: 859
Website

Re: Expo

hai ca eu am trecut in avanpremiera, vopseau baietii niste panouri ...albastru deschis, ciudatel:))

   cel mai tarziu joi seara o sa trec sa vad si expo, la vernisaj nu ma-nghesui...

Offline

 

#3 20-04-2007 11:17:40

degetica
big hot music mamma
Registered: 07-12-2006
Posts: 859
Website

Re: Expo

asaaaa.
   am fost ieri dimineata.
Impresia genaral e incurajatoare. Bravo lor ca au organizat expozitia.
Am retinut si un nume: Cristina Tudor. Mai era cineva cu fotografii mai usor memorabile, insa numele din pacate nu l-am retinut.

   Ceea cea mi-a placut:
la majoritatea se vede c-au invatat cate ceva. Erau lucrari ingrijite. Nu extrem de originale din pacate....dar ingrijite si sensibile.
Am remarcat si o miniserie a unei fete, buna ideea, la realizare mai era de lucrat, dar simpatic, e vorba de povestea unei inimioare. Am vazut si cateva portrete reusite
  ce m-a deranjat:
panourile albastre.Fondul negru (dar nu negru taciune...) al tuturor fotografiilor.
La modul cel mai sincer va spun ca imi era greu sa ma concentrez pe fotografii, cel putin pe cele color.
   e ca si cum vine unu la concert si-ti prezinta o interpretare ....corectisoara a unei sonate de beethoven, dar pianul e dezacordat si el are pantalonii rupti si haina murdara ....
  daca interpretarea e geniala, nu mai vezi aspectele astea wink
revin la cerere big_smile

Offline

 

#4 20-04-2007 12:23:03

micutzu
Moderator
Registered: 08-12-2006
Posts: 415

Re: Expo

Cerem, cerem...

Offline

 

#5 20-04-2007 12:36:02

degetica
big hot music mamma
Registered: 07-12-2006
Posts: 859
Website

Re: Expo

adica revin cu raspunsuri la eventuale intrebari.
am uitat sa spun:
   foto erau grupate strict dupa autori, nu  se incadrau intr-o anumita tema...desi cu 15 minute de gandire gaseai destule elemente comune care sa permita varianta asta.
Avand in vedere ca fiecare expune cam 3, 4 fotografii (in medie), gruparea pe autori nu mi se pare extrem de reusita, mai bine pe tematica...

(aviz viitoarei galerii fotomozaic!)

Offline

 

Board footer

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson