Prima pagina

Forum Fotomozaic / Pentru cei nostalgici

Forum Fotomozaic

You are not logged in.

#1 23-10-2007 22:39:45

docman2
nebunu furios
Registered: 06-12-2006
Posts: 1037
Website

Offline

 

#2 27-10-2007 22:06:08

loock
SMC
Registered: 11-12-2006
Posts: 93

Re: Pentru cei nostalgici

Turcii au inchis de mult timp fabrica.
Cred ca deja am avut timp destul sa ne obisnuim cu ideea...
Probabil ca normal ar fi ca turcii astia sa fie trasi in teapa, dar langa ei sa fie si cei care au conceput, aprobat si semnat, contractele initial, pt. motivul omiterii incuderii unui amendament care sa oblige cumparatorul la investitii, modernizare si evident mentinere si promovare a fabricii de materiale cu specific foto, inclusiv pt. motivul ca era un bun national, care permitea diminuarea importurilor de astfel de materiale, atat cu specific medical - filme radiologice (75% din necesarul intern) cat si fotografic de amatori si de ce nu si profesional...

P.S. Nu sunt nostalgic...smile

Last edited by loock (27-10-2007 22:48:03)

Offline

 

#3 06-12-2007 15:04:19

cabalero
35 mm tall
Registered: 05-12-2007
Posts: 93

Re: Pentru cei nostalgici

nu stiu daca ar trebui sa traga un semnal de alarma pt cei nostalgici, pt cei din sistemul sanitar.. sau pt toti. Asta e procedura la noi in tara. se desfiinteaza fabrici de medicamente, sau medicamente ce se fac la noi, ca cica nu sunt bune.. fabrici de materiale pentru intreg sistemul sanitar, fabrici de multe alte utilaje, masini, etc, ca sa ni se bage pe gat ce produc altii. Maica mea e in sist sanitar si mi-a zis cate medicamente foarte bune s-au scos pt a fi inlocuite cu Ozone de extra slaba calitate. Iti dai seama ca si filmele alea radiologice vor trebui aduse din alte tari la alte preturi. cine plateste in plus? utilizatorul final.

Offline

 

Board footer

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson