Prima pagina

Forum Fotomozaic / Budapesta - impresii de cumparator

Forum Fotomozaic

You are not logged in.

#1 22-12-2006 20:48:41

anarhistu
Semi-incepator
From: Cluj
Registered: 09-12-2006
Posts: 656
Website

Budapesta - impresii de cumparator

Recent m-am intors din Budapesta, o sa scriu cateva randuri legat de foto shopping in capitala maghiara.

Va atasez si un kml (pentru google earth) cu locatiile importante de vizitat daca vrei un aparat SH sau un obiectiv SH (mai ales), sau filme si hartie, etc......

in primul rand, vreau sa precizez ca nici nu se compara stilul lor de a vinde si marfa disponibila acolo cu nimic de la noi.

De exemplu, la fokusz, pe Bocksai ut, aveau un apartament intreg plin cu cateva zeci de feluri de filme, incapand de la color banal, pana la IR sau BW in proces C41, incepand de la 200 ft bucata pana la cateva mii de ft bucata.

In stanga catedralei St Stefan au hartie foto foma de toate tonurile, contrast variabil, RC sau clasic, toate marimile, ce vrei si cat vrei.

Aparate si obiective, e plin de ele pe rafturi, preturi mai mult sau mai putin bune.De ex eu am luat un A1 Canon si sunt satisfacut de rap pret/calitate.

In fine, aici aveti locatiile si detaliile.
http://rotrekking.ro/Best06/Fotostores.kml

ATENTIE! Luati fisierul cu total commander, sau dati copy si paste intr-un fisier text cu extensie .kml.Deschideti cu google earth si vor aparea pe harta locatiile (aproximative) si descrierea lor.

Daca stie cineva sa completeze, astept lista sau sugestiile.

Sper sa va ajute,
Matei

Offline

 

#2 24-12-2006 15:37:02

docman2
nebunu furios
Registered: 06-12-2006
Posts: 1037
Website

Re: Budapesta - impresii de cumparator

Nice. Pacat ca seriozitatea n-a prins si prin tara. Poate poate...

Despre foma, nu stiu ce sa va zic, mai bine strangeti un pic din dinti si luati ilford.

Oricum, macar aveti de unde lua fara probleme, ca deja in tara treaba devenea de o nepasare totala.

Offline

 

Board footer

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson