Prima pagina

Forum Fotomozaic / Suburbia - Gelu Lupaş

Forum Fotomozaic

You are not logged in.

#1 17-10-2011 09:39:58

docman2
nebunu furios
Registered: 06-12-2006
Posts: 1037
Website

Suburbia - Gelu Lupaş

A fost publicat articolul:
Suburbia - Gelu Lupaş
Feedback pls.

Offline

 

#2 23-10-2011 15:43:17

anarhistu
Semi-incepator
From: Cluj
Registered: 09-12-2006
Posts: 656
Website

Re: Suburbia - Gelu Lupaş

Fain articolul. Unele locuri chiar nu le știam, dar eu nu trec atīt de des prin Gheorgheni. Mai avem și īn alte zone ale Clujului super exemple smile

Offline

 

#3 23-10-2011 23:11:47

ggl
Leica skeptic
Registered: 06-12-2006
Posts: 342
Website

Re: Suburbia - Gelu Lupaş

Nici eu nu le stiam, multe le-am vazut probabil pentru prima data. E vorba despre cart. Intre Lacuri. Am luat la picior marginea Lacului 3 pana la Lacurile Pepiniera, str. Dunarii. In final am ajuns in Someseni langa magazinul Selgros, am traversat calea ferata si-am dat o raita si pe acolo insa spatul public e aranjat ok in zona respectiva. Doar inainte de Selgros am mai tras un cadru sau doua cu o casa noua, ceva buldozer si spatiul public praf. In Marasti pe langa lac e iarasi relativ ok daca faci abstractie de garaje, maghernite si cotetele improvizate pe terenuri virane. In Cart. Europa e dezastru insa. Nici nu stiu daca Primaria o sa le faca curand drum pentru ca ar trebui demolate cam 90% din garduri ca sa poata face trotuar si sa traga utilitati. Cam aceeasi situatie incepe sa se contureze in zona dintre strazile Viile Nadaselului si Odobesti si mai sus de magazinul Real desi intr-o masura mai mica pentru ca n-au apucat sa construiasca atat si nici nu mai avanseaza in ritmul de dinainte de 2008. Acolo cred ca se poate remedia daca autoritatile intervin la timp.

Last edited by ggl (23-10-2011 23:18:52)

Offline

 

Board footer

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson