Prima pagina

Forum Fotomozaic / life

Forum Fotomozaic

You are not logged in.

#1 15-11-2007 17:33:32

cremenescu
Turist japonez
Registered: 24-10-2007
Posts: 29
Website

life

http://razvan.rdspt.ro/fotomozaic/5.jpg

hit me !  big_smile

Last edited by cremenescu (15-11-2007 21:41:14)

Offline

 

#2 15-11-2007 21:06:43

Bodhi
&nbsp
From: Bucuresti Romania
Registered: 07-12-2006
Posts: 1366

Re: life

Cred ca pentru tine cadrul acesta inseamna mult mai mult decat va insemna pentru oricare alt privitor.
Am sa mentionez totusi ceva legat de tehnica... clarul nu cred ca e cel mai bine pus... pijamaua cu catelusii e dragutza, insa nu cred ca asta e subiectul in imaginea ta. wink

Bafta!

Offline

 

#3 16-11-2007 09:58:44

cremenescu
Turist japonez
Registered: 24-10-2007
Posts: 29
Website

Re: life

Bodhi wrote:

Cred ca pentru tine cadrul acesta inseamna mult mai mult decat va insemna pentru oricare alt privitor.
Am sa mentionez totusi ceva legat de tehnica... clarul nu cred ca e cel mai bine pus... pijamaua cu catelusii e dragutza, insa nu cred ca asta e subiectul in imaginea ta. wink

Bafta!

uf, da, ai dreptate cu clarul smile

Offline

 

#4 16-11-2007 15:14:55

amelie
martian
From: Bucuresti
Registered: 14-12-2006
Posts: 247

Re: life

poza are un punct foarte bun: subiectul. din pacate sunt mai multe elemente care ii scad valoarea.

cel mai important l-a mentionat deja bodhi, clarul nu e pe subiect. asta e simplu de evitat facand focus manual. iti trebuie putin exercitiu, dar dupa ce te obisnuiesti o sa preferi sa faci asa.

blitzul folosit de aproape care da umbre dure si zone arse. aici nu prea ai ce sa faci daca lucrezi pe film (mie poza asta asa imi arata, poate ma insel). ai nevoie de lumina suficienta si nu intotdeauna poti sa regizezi momentul si sa eviti blitzul, sa folosesti un blitz bounced, samd. o solutie la indemana oricui si care ajuta putin la crearea unei iluminari mai difuze e sa lipesti pe blitz o bucata de banda adeziva semitransparenta care sa difuzeze putin lumina.

fundalul incarcat. asta se rezolva fie marind focala fie apropiindu-te de subiect. aici daca faci un crop s-ar putea sa arate ciudat, dar daca faci poza alb negru mai scapi de elementele care distrag atentia.

daca poti sa repeti cadrul ar fi grozav, eventual sa mai folosesti cateva lumini ajutatoare daca fotomodelul junior o permite wink stiu ca asemenea momente sunt spontane, dar cel mai adesea fara putina regie raman doar niste poze de familie emotionante.

Offline

 

#5 16-11-2007 19:56:22

Crick
Dia-pozitiva
Registered: 09-12-2006
Posts: 438

Re: life

Domle mie imi place asa neclara cum e. e un moment frumos.
Da astept o serie (daca tot ai subiecte asa frumoase) big_smile

Offline

 

#6 16-11-2007 20:59:56

cremenescu
Turist japonez
Registered: 24-10-2007
Posts: 29
Website

Re: life

promit ca o sa regizez un moment ... pe cat posibil cu alta compozitie. eh, si pana atunci mai uite una smile

http://razvan.rdspt.ro/fotomozaic/6.jpg

Offline

 

Board footer

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson